Достапни линкови

Деветмина „Шакали“ обвинети за воени злосторства на Косово


Српскиот обвинител за воени злосторства денеска покрена обвинение против 9 членови на паравоената единица Шакали за воени злосторства и убиства на повеќе од 40 цивили за време на војната во Косово. Обвинителот соопшти дека деветмината се обвинети за убиства, грабежи, силувања, заплашувања и уништување на имот на албанските цивили во западно Косово.

XS
SM
MD
LG