Достапни линкови

Шверц на оружје од Балканот за Франција


Француската полиција деновиве привела уште седум лица во рамките на заедничката акција на француските и српските служби за пресекување на меѓународниот канал за шверц на оружје од Балканот за Франција. Претходно српската полиција во Чачак и во Краљево уапсила седум лица, а француската во Париз три лица под сомневање дека биле дел од шверцерскиот синџир.
XS
SM
MD
LG