Достапни линкови

,,Таткото,, на 55 деца уапсен за измама


Еден човек од Париз кој регистрирал 55 деца од 55 различни мајки се соочува со казна затвор од 10 години. Тој е обвинет за измама дека преку лажно признавање на татковското помагал тие да добијат жителство во Франција. Полицијата соопшти дека 54 годишниот човек со африканско потекло бил уапсен во неговиот еднособен стан во Париз. Според документите, на таа адреса биле регистрирани над 50 луѓе.
XS
SM
MD
LG