Достапни линкови

Пресметки на нарко мафијата во Мексико, 25 убиени


Во серијата пресметки меѓу нарко клановите во Сиудас Хаурес вчера биле убиени 25 луѓе, соопштија мексиканските власти, прецизирајќи дека тоа е најголем број убиени луѓе во еден ден во тој град на границата со Соединетите држави. Сиудад Хуарес стана еден од најопасните градови за живеење во Мексико откако нарко картелите Синалоа и Хуарес започнаа војна околу патиштата за криумчарање дрога во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG