Достапни линкови

СБ на ОН го осуди нападот во Владивосток


Советот за безбедност на Обединетите нации синоќа го осуди самоубиствениот напад во Владикавказ во руската република Северна Осетија, во кој загинаа 18 луѓе, а над 100 беа повредени. Советот оцени дека станува збор за терористички напад и упати сочувство да семејствата на жртвите.
XS
SM
MD
LG