Достапни линкови

Медведев - бандите на Северен Кавказ мора да бидат уништени


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев изјави дека бандитите на Северен Кавказ мора да бидат уништени, Неговиот коиментар доаѓа по вчерашниот самоубиствен бомбашки напад на пазар во Владикавказ во кој беа убиени 17, а ранети над 100 лица. Одговорноста за нападот засега не ја презеде никој во регионот во кој Русија се соочува со растечки исламски тероризам.
XS
SM
MD
LG