Достапни линкови

Убиени 3-ца талибански команданти


НАТО соопшти дека еден авганистански бунтовнички командант, кој планирал бомбардирање во Кабул, пред парламентарните избори на 18-ти септември, бил убиен во воздушен напад, како и ште двајца негови соработници. НАТО силите го извршиле воздушниот напад откако претходно се увериле дека таму нема цивили. Талибанците ги повикаа авганистанците да не учетвуваат на изборите и се заканија дека ќе ги напаѓаат избирачките места.
XS
SM
MD
LG