Достапни линкови

Карзаи ги повикува талибанците на преговори за мир


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска го повика талибанскиот лидер Мула Мухамед Омар да ги запре борбите и да им се приклучи на мировните преговори за запирање на воjната во Авганистан. Омар во средата, преку интернет порака, изјави дека талибанците биле блиску до победа во 9 годишното востание во Авганистан.
XS
SM
MD
LG