Достапни линкови

Обама го осуди бомбашкиот напад во Северна Осетија


Американскиот претседател Барак Обама го осуди вчерашниот терористички напад во руската република Северна Осетија, нагласувајки дека треба да продолжи американско – руската соработка во борбата против тероризмот. Во Северна Осетија денеска е ден на жалост за жртвите од нападот во кој 17 луѓе загинаа, а над 100 беа повредени.
XS
SM
MD
LG