Достапни линкови

Израелско-палестинските преговори нарушени со ракетни напади


Палестинските власти соопштија дека најмалку 5 луѓе се ранети при синоќешните ракетни напади врз појасот Газа. Како што јавува новинската генција Асошиетет прес во Газа одекнале експлозии откако од палестинската територија биле испукани ракети кон Израел. Израелската војска потврдила дека е извршена операција во Газа.
XS
SM
MD
LG