Достапни линкови

Поплави во Мексико


Мексиканските власти соопштија дека најмалку 7 луѓе загинале и уште милион се загрозени од поплавите кои настанаа во земјата по обилните дождови. Мексиканскиот претседател Фелипе Калдерон изјави дека Мексико досега не се соочил со толку интезивни врнежи во историјата на земјата.
XS
SM
MD
LG