Достапни линкови

Азербејџан ја повлече резолуцијата за Нагорно Карабах


Азербејџан ја повлече својата предлог резолуција поднесена до Генералното Собрание на Обединетите Наџии за ситуацијата во Нагорно Карабах и побара прашањето да биде разгледувано на 65 седница овој месец. Еден од азербејџанските претставници во Обединетите Нации, соопшти дека причина за повлекувањето на резолуцијата е најавената посета на претставници на ОН и на мисијата на Европската Унија. Над 30 илјади луѓе загинале во конфликтите меѓу Ерменија и Азербејџан.
XS
SM
MD
LG