Достапни линкови

Литванија во полуфинале со САД


Литванија за прв пат стигна до полуфинале во светското првенство во кошарка. Литванија ја победи Аргентина со резултат 104 : 85 во турскиот град Истанбул. Литванците во сабота ќе играат против Соединетите Американски Држави.
XS
SM
MD
LG