Достапни линкови

Слобода за еден од американските планинари во Иран?


Се очекува, еден од тројцата уапсени американски планинари во Иран да биде ослободен в недела. Ирански портпарол им испратил порака на новинарите да дојдат во хотелот каде што се сместени родителите на затворените Американци. Тие се во притвор една година, откако беа уапсени на границата со Ирак. Тие велат дека планинареле, но иранските власти се сомневаат дека се шпиони.

XS
SM
MD
LG