Достапни линкови

ХРВ - Загрозени изборите во Авганистан


Организацијата Хјуман рајтс воч соопшти дека нападите на бутновниците врз кандидатите и слабата безбедност се закануваат да ги загрозат изборите во Авганистан закажани за 18 септември.
Авганистанските власти претходно соопштија дека 900 гласачки места нема да биде отворени поради загриженост за безбедноста.

XS
SM
MD
LG