Достапни линкови

Терористички напад врз аеродромот во Могадишу


Автомобил-бомба експлодирал пред влезот на аеродромот во главниот град на Сомалија, Могадишу. Истовремено, милитантите што биле во друго возило почналe да пукаат кон припадниците на Африканската унија и на сомалиските безбедносни сили. Властите соопштиваат дека загинале најмалку 7 луѓе, од кои шестмина припадници на безбедносните сили. Возилата на Африканската унија го спречиле автомобилот со експлозив да влезе во Аеродромот.

XS
SM
MD
LG