Достапни линкови

Ново барање Младиќ да се прогласи мртов


Семејството на обвинетиот воен злосторник Ратко Младиќ најави дека ќе поднесе нов предлог тој да биде прогласен за мртов, информира нивниот адвокат.
Српскиот суд, вечера го одби барањето на семејството Младиќ, тој да биде прогласен за мртов. Неговото семејство тврди дека тој бил многу болен во 2003 и оти до сега, без медицинска нега сигурно умрел.
XS
SM
MD
LG