Достапни линкови

Иванов и Милошоски во Брисел


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во рамките на дводневната работна посета на Брисел, денеска ќе остварат средби со претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо и со еврокомесарот за проширување Штефан Филе. Најавено е утре Иванов и Милошоски да имаат средба и со претседателот на Европскиот совет Херман Ван Ромпуј. Клучната цел на средбите е да се информира за евроинтегративниот процес во земјата, за актуелностите околу прашањето со името и за состојбата во регионот и регионалната соработка.
XS
SM
MD
LG