Достапни линкови

Во Пакистан ослободен британскиот новинар


Британскиот новинар кој од март беше во заложништво на исламски милитанти во Пакистан денеска е осолободен, соопшти британскиот претставништво во Исламабад. Британецот со пакистанско потекло Асад Куреши со уште двајца пакистанци бил киднапиран од група милитанти кои бараа 10 милиони долари за нивна размена. Еден од пакистанците потоа бил убиен, додека другиот пуштен на слобода.
XS
SM
MD
LG