Достапни линкови

Експлозија на пазар во Владикавказ


Руските новински агенции јавуваат за силна експлозија што денеска се случила во градот Владикавказ во Северна Осетија. Некои извештаи велат дека во експлозијата имало најмалку петмина загинати и многу другу повредени. Се додава дека експлодирал автомобил кој бил паркиран во центарот на пазарот. Други детали не се соопштуваат.
XS
SM
MD
LG