Достапни линкови

Нова експлозија во Митровица, нема повредени


Во северниот дел на Митровица изутрината била фрлена експлозивна направа, а во експлозијата немало повредени. Станува збор за уште една во низата вакви инциденти што во последниве денови се случуваат на северот на Косово. Полицијата соопшти дека се уште трага по извршителите.
XS
SM
MD
LG