Достапни линкови

Клинтон-Нарко насилството во Мексико бунт против власта


Американскиот секретар Хилари Клинтон смета дека насилството во Мексико предизвикано од трговците со дрога најверојатно претставува бунт против власта. Таа зборувајќи на форум во Вашингтон посветен на надворешната политика изјави дека ситуацијата во Колумбија наликува на онаа од пред 20 години, кога нарко дилерите контролираа одредени одредени делови од земјата.
XS
SM
MD
LG