Достапни линкови

Американците жалат за затворањето на познат руски активист


Американскиот потсекретар за политички прашања Вилијам Барнс изрази жалење за затворањето на познатиот руски активист за човекови права Лев Пономарјов. Тој е осуден на 4 дена затвор поради тоа што не послушал полициска наредба на протестите од 12 август. Пономарјев, заедно со други активисти за човекови права, денеска требаше да се сретне со Барнс и со советникот за Русија на американскиот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG