Достапни линкови

Пендрек за штедачите во Кабулска банка


Авганистанските безбедносни сили денеска со пендреци се обидуваа да ја скротат толпата од околу 200 луѓе кои чекаа пред една филијала на Кабулската банка да си ги подигнат парите.
Откако дел од американските весници објавија дека има финансиски малверзации во банката, клиентите панично почнаа да ги вадат парите, иако властите уверуваат дека нивните заштеди во најголемата приватна банка во земјата се сигурни.
XS
SM
MD
LG