Достапни линкови

Саркози не го повлекува законот за пензионирање и покрај протестите


Францускиот Претседател Никола Саркози денеска одби да го подржи повлекувањето на законот со кој од 60 на 62 години старост се поместуваат годините за добивање пензија. Овој закон за кој се дебатира во Парламентот и кој треба постепено да се примени до 2018 предизвика масовни протести во Франција.
XS
SM
MD
LG