Достапни линкови

Убиен федерален судија во Кабардино Балкарија


Властите на северно кафкаската република Кабардино Балкарија соопштија дека вооружено лице го убил федералниот судија Џулбер Биков. Тој бил нападнат од заседа додека возел дома со неговиот автомобил. Русија во Северниот Кавказ во изминативе месеци се соочува со напади на исламисти, со зголемен криминал и корупција.
XS
SM
MD
LG