Достапни линкови

Непознати мотивите за убиството на албанецот во Косовска Митровица


Во северниот дел на Косовска Митровица синоќа од огнено оружје е убиен косовскиот Албанец Хакиф Мехмети, изјави регионалниот портпарол на Косовската полициска служба Бесим Хоти.
Тој прецизираше дека Мехмети е застрелан во непосредна близина на неговата куќа во Микронаселба и оти на повредите им подлегнал во болница.
Микронаселба е кварт во северниот дел на Косовска Митровица, каде покрај Срби, живеат и косовски Албанци.
Портпаролот изјави дека засега се напознати извршителите и мотивите за убиството
XS
SM
MD
LG