Достапни линкови

Премиерот Никола Груевски ќе го посети Пустец - Албанија


Премиерот Никола Груевски денеска во Пустец ќе се сретне со претставници на Македонците во Албанија, а ќе разговара и со градоначалникот на овој град Едмонд Темелко.
По средбата, премиерот ќе ја посети црквата „Св. Архангел и Михаил“ во центарот на село Пустец и ќе присуствува на отворањето на Македонскиот фолклорен фестивал „Преспа 2010“.
Претходно во текот на денот Груевски ќе го посети охридско - струшкиот регион.
XS
SM
MD
LG