Достапни линкови

Убиен Албанец во Косовска Митровица


Во северниот дел на Косовска Митровица синоќа е убиен еден Албанец во напад со автоматска пушка од непознати лица во близина на неговата куќа, соопшти косовската полиција. Нападот е извршен во делот на Северна Митровица во кој живеат и Срби и Албанци. Мотивите за нападот сеуште не се познати, а постои сомневање дека е изведен од автомобил голф без регистарски таблички.
XS
SM
MD
LG