Достапни линкови

Милошоски му честита на Друцас и го кани во посета


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски упати честитки до Димитрис Друцас по повод именувањето на функцијата министер за надворешни работи на Грција.
Шефот на македонската дипломатија во честитката упати и покана до грчкиот колега за официјална посета на Македонија во термин кој би го утврдиле по дипломатски пат.
XS
SM
MD
LG