Достапни линкови

Северна Кореја бара помош од Сеул


Јужна Кореја соопшти дека Северна Кореја побарала помош во храна и градежни материјали и машини за обнова по катастрофалните поплави. Според властите во Сеул, всушност, ова било одговор на понудата на Јужно-корејскиот Црвен Крст да и додели итна помош на Северна Кореја во износ од 8 ипол милиони долари за санирање на последиците од поплавите.
XS
SM
MD
LG