Достапни линкови

Видео-линк меѓу српската и хрватската полиција


Полициите на Србија и на Хрватска денеска воспоставија видео-линк кој треба да им помогне на двете земји во задничката борба против криминалот. Властите велат дека на овој начин побрзо ќе може да разменуваат информации. Првиот видео-разговор денеска го водеа министрите за полиција на двете земји Ивица Дачиќ и Томислав Карамарко.
XS
SM
MD
LG