Достапни линкови

ЕУ загрижена за Нагорно-Карабах


Европската унија изрази загриженост поради зголемувањето на насилствата околу азербејџанската сепаратистичка област Нагорно-Карабах. Пратеникот на ЕУ за јужен Кавказ, Петер Семнеби ги повика Азербејџан и Ерменија да се фокусираат на мировни разговори.
XS
SM
MD
LG