Достапни линкови

Дванаесетмина загинати во Пакистан


Дванаесетмина полицајци загинаа во напад на бомбаш самоубиец во северозападниот дел на Пакистан. Полицијата соопшти дека бомбашот ја детонирал експлозивната направа во близина на полициска станица во градот Лаки Марват. Станува збор за трето бомбардирање во изминативе седум дена. Минатата недела 100 лица загинаа во бомбашки напади за кои одговорноста ја презедоа пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG