Достапни линкови

Руни отпатува во Швајцарија по објавите за секс скандал


Напаѓачот на „Манчестер Јунајтед“ Вејн Руни отпатува за Швајцарија каде со својот тим ќе се натреварува во квалификациите за Европското првенство. Руни не го откажа патувањето и покрај тоа што британските печатени медиуми објавија информации дека тој бил инволвиран во секс скандал. Неколку часа пред Руни да ортпатува за Швајцарија, таблоидите објавија дека британскиот фудбалер ја изневерувал својата бремена сопруга со проститутка.
XS
SM
MD
LG