Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 28 степени. Во Скопје и околина времето ќе биде сончево со умерена облачност и со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG