Достапни линкови

Прва грузиска жртви во Авганистан


Еден грузиски војник загина, а друг е повреден во експлозија на бомба во Авганистан, соопштија грузиските власти. Ова е прва грузиска жртва во земјата. Околу 1000 грузиски војници се распоредени во Авганистан. Според тоа, таму Грузија има најмногу војници по жител.
XS
SM
MD
LG