Достапни линкови

12 загинати во бомбашки напад во Ирак


Ирачката војска соопшти дека во нападот на воена база во Багдад загинале 12, а 36 луѓе се повредени. Петмина од загинатите се ирачки војници. Кампот бил нападнат со автомобил-бомба, а потоа било и пукано кон кампот.
XS
SM
MD
LG