Достапни линкови

Судир меѓу армијата и милитантите во јужен Јемен


Шест луѓе, од кои двајца напаѓачи, загинаа кога милитанти нападнаа воена позиција во јужен Јемен. Нападот се случил синоќа, а спорадични судири меѓу армијата и милитантите имало цела ноќ.
XS
SM
MD
LG