Достапни линкови

ЕТА прогласи примирје


Баскиската сепаратистичка организација ЕТА објави дека ги прекинува насилствата во интерес на „покренување на демократските процеси“ во Шпанија. ЕТА, која е ослабната по неодамнешните апсења на нејзини членови, не извршила голем напад повеќе од една година.

XS
SM
MD
LG