Достапни линкови

Престрелки кај Нагорно-Карабах


Двајца азербејџански војници се убиени вчера, во престрелки на границата со сепаратистичката област Нагорно-Карабах, населена со Ерменци. Азербејџанските и ерменски власти меѓусебно се обвинуваат дека го почнале нападот.
XS
SM
MD
LG