Достапни линкови

Лизгање на земјиштето во Гватемала, 18 мртви


Најмалку 18 луѓе загинаа во обилните дождови проследени со лизгање на земјиштето во Гватемала. Десетина луѓе загинале, кога нанос од земја го затрупал автобусот во кој патувале.
Властите во Мексико и во Гватемала преземаат мерки за претпазливост поради нови евентуални лизгања на земјиштето, со оглед на тоа што прогнозите велат дека се очекуваат нови врнежи.

XS
SM
MD
LG