Достапни линкови

Ќе се испитуваат причините за смртта на белоруски опозициски активист


Активистите за човекови права од Белорусија соопштија дека причините за смртта на познатиот белоруски опозициски активист Олег Бебенин ќе се знаат по извршената форензичка анализа.
Телото на Бебенин беше пронајдено во петокот на неговиот имот во близина на Минск.
Полицијата соопшти дека на немало знаци на насилна смрт.
XS
SM
MD
LG