Достапни линкови

Формиран авганистанскиот совет за преговори со талибанците


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека го формирал мировниот совет за да продолжат преговорите со талибанците. Во соопштението од кабинетот на Карзаи се наведува дека формирањето на Високиот мировен совет е значаен чекор во мировните преговори.

XS
SM
MD
LG