Достапни линкови

Демонстранти го гаѓаа Тони Блер со чевли и со јајца


Антивоени демонстранти го гаѓаа поранешниот британски премиер Тони Блер со чевли и со јајца, на саемот за книга во Даблин, каде што тој ги промовира своите Мемоари.
Демонстрантите извикуваа „Блер има крв на рацете“, поради неговата подршка за нападот на Ирак во 2003 година.
Во мемоарите со наслов Патување, Блер цврсто ги брани политички одлуки што ги донел како премиер.
XS
SM
MD
LG