Достапни линкови

Во ескплозија во Кундуз загинаа 6 лица


Гувернерот на авганистанската провинција Кундуз изјави дека во експлозија на бомба загинале 6 лица. Петмина од убиените биле полициајци. Според Мохамед Омар цитиран од ДПА се уште не е познат бројот на повредените полицајци и цивили.
XS
SM
MD
LG