Достапни линкови

Вувузелата е забранета на натпреварите во Европа


Вувузелата е забранета во Европа затоа што ги отстранува емоциите и вниманието на публиката од играта. Ова е решението на УЕФА по големите критики за звукот на овој дувачки инструмент кој стана препознатлив знак на Светското Фудбалско Првенство во Јужна Африка.
XS
SM
MD
LG