Достапни линкови

Азребејџански војник загинал на фронтот во Нагорно Карабах


Еден азербејџански војник загинал на северо - источната секција на фронтот со сепаратистичкиот регион Нагорно Карабах подржуван од Еременија. Веста не е потврдена од Азербејџан. Извештаите за судирите и жртвите од двете страни се најчесто спротивставени.
XS
SM
MD
LG