Достапни линкови

Во Дагестан ранет министер од поставена бомба во автомобил


Од поставена бомба во неговиот автомобил денеска беше ранет министерот за национални религиски и надворешни работи на Дагестан. Бекмурза Бекмурзаев е префлен во болница по доживеаниот шок. Овој руски регион на Каспискиото море, населен претежно со муслимани, е на удар на исламистите и на криминалните банди во последните месеци.
XS
SM
MD
LG