Достапни линкови

Состојба на готовност на Нов Зеланд по силниот земјотрес


На Нов Зеланд е прогласена состојба на готовност по земјотресот од 7,1 степен кој го погоди вториот најголем град во земјата Кристчрч. Се јавува за оштетени згради патишта, прекин на снабдување со енергија. И покрај оштетувањата има само две повредени лица.
XS
SM
MD
LG